czwartek, 21 lutego 2013

Przekaż 1 procent podatku na zwierzęta



Pomóż nam pomagać, wypełniając swój PIT wpisz proszę  w rubrykę 123 nasz numer
Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0



Zachęcamy Państwa do zaznaczenia w rubryce ‘Informacje uzupełniające” kwadracika „Wyrażam zgodę”. Pozwoli to na przekazanie nam Państwa adresu przez Urząd Skarbowy. Możecie Państwo wówczas sprawdzić, czy Wasz 1 procent dotarł już na nasze konto. My z kolei będziemy informować Państwa cyklicznie o naszej bieżącej działalności, w tym również o tym, jak zagospodarowane zostały wpływy uzyskane z wpłat 1 procenta podatku.

Dzięki środkom pochodzącym z 1% podatku możemy co roku:
  • pomagać większej ilości  bezdomnych zwierząt  poprawiając warunki bytowe naszych podopiecznych w schroniskach,
  • tworzyć nowe oddziały naszego inspektoratu reagującego tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda
  • walczyć o poprawę losu zwierząt gospodarskich, traktowanych często wyłącznie jak rzecz
Dziękując serdecznie za przekazane wpłaty 1% podatku, pragniemy poinformować Państwa działaniach na rzecz humanitarnej ochrony zwierząt podjętych przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals w 2012 roku. Bez Państwa pomocy nie udałoby nam się zrealizować wielu działań.

Dzięki Waszej pomocy:

  • W 2012 roku uratowaliśmy i znaleźliśmy nowe domy dla 4403 psów i 1662 kotów oraz przeprowadziliśmy 3010 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.
  •  prowadzimy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Oświęcimiu, Ostródzie, Słupsku oraz  Dąbrówce koło Wejherowa. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt.
  • kupujemy dla naszych podopiecznych dobrą karmę, leki, szczepionki, nowe ocieplone budy. Finansujemy zabiegi weterynaryjne ratujące życie bezdomnym zwierzętom po wypadkach komunikacyjnych oraz uratowanym podczas naszych interwencji.
  •  budujemy nowe kojce  oraz przeprowadzamy modernizację w naszych schroniskach w miarę posiadanych środków finansowych.
  • zmieniamy los psiaków podwórzowych, często przetrzymywanych całe życie na krótkich łańcuchach.
  • inspektorzy OTOZ Animals regularnie reagują w przypadkach złego traktowania zwierząt.
Zwracamy uwagę również na dobrostan zwierząt gospodarskich. W kwietniu 2012 r. udało nam się uratować 39 dramatycznie zagłodzonych owiec z gospodarstwa rolnego pod Kościerzyną (http://otoz.pl/dramat-i-ratunek-dla-zwierzat-gospodarskich-we-wsi-owsnice-kolo-koscierzyny/)
Wiele takich spraw znalazło swój finał w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa przeciwko humanitarnej ochronie zwierząt, zwłaszcza związanych z naszymi interwencjami.

Do największych sukcesów na tym polu zaliczyć należy 2 głośne wyroki:

-        1 rok bezwzględnego pozbawienia wolności dla mężczyzny, który wyrzucił z okna psa rasy yorkshire terrier (http://oswiecim.naszemiasto.pl/artykul/1635673,oswiecim-wyrzucil-pieska-przez-okno-spedzi-rok-w-celi,id,t.html), pies na szczęście przeżył;
-        6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności dla młodego mężczyzny, który wyrzucił owczarka niemieckiego z VI piętra (http://otoz.pl/zapadl-wyrok-w-sprawie-wyrzuconego-psa-z-vi-pietra/), zwierzę niestety nie przeżyło upadku.

Ponadto popieraliśmy oskarżenie m.in.  w sprawie Tadeusza K. ze Świder k. Giżycka, który w czerwcu ubiegłego roku ciągnął psa na łańcuchu za Polonezem, powodując rozległe obrażenia. Mężczyzna został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, orzeczono również zakaz posiadania zwierząt na 4 lata i nawiązkę w wysokości 2000 zł na cel związany z humanitarną ochroną zwierząt. Psiak miewa się dobrze i nie wróci już do sprawcy.

W 2012 r. uczestniczyliśmy w akcji skierowanej przeciwko niehumanitarnemu ubojowi zwierząt bez ogłuszania. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dn. 27.11.2012 r. zakazał takiego uboju od dnia 1.01.2013 r. (Patrz też: http://otoz.pl/list-otwarty-do-premiera-od-98-organizacji-ochrony-zwierzat-w-sprawie-uboju-rytualnego/).

Regularnie odwiedzamy szkoły, i tłumaczymy dzieciom, że choć zwierzęta nie mówią, to ból i strach odczuwają dokładnie tak samo jak my! Nasz udział w pracach komisji sejmowych zaowocował przyjęciem przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt.

Dziękujemy za pomoc. Liczymy na Państwa dalsze wsparcie, które świadczy o wrażliwości na potrzeby bezdomnych i cierpiących zwierząt.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz